2

Yağmur yağıyor seller akıyor

Gelibolu kızı camdan çift dikiş gökkuşağına bakıyor!!

Mayıs -Haziran dönemini Geliboluda serin serin geçirmeyi hayal ederken gelişim ancak Temmuz sonunu bulduğu için sıcak olacak endişesi ile kendi kendime söylenirken, keşke ama keşke yağmur olsa toprak koksa derken… bu sabah sıkı bir rüzgar arkasından çılgın bir yağmur ile ” iyi ki bunu dilemişim de oldu” dediğim bir tatil geçiriyorum! “Keşke başka bir şey dileseydim” demeyi sevmem : bunu diledim bu oldu : mutluluk!

Bütün yaz facabook durumlarında ” dolunay da dolunay” diye yazıp sahillerde dolunayı seyredenleri okumaktan çatlamıştım ya: dün akşam dolunay vardı.. ahanda onu da seyrettim..

İlk gün kızgın kumlardan serin sulara da daldım..

Sonra yağmur da geldi..

Ve bütün bular olurken sürekli evin içerisinde ya cam ya bardak ya çerçeve kırılıp duruyor!

Dilimi ısırdım kıçımı kaşıdım ve sustum.

Bu ilk sabahımız.. beni yanında görünce kalbi çıkacak gibi olan BENDİM! Kendisi benim geleceğimi bildiği için gayet hazırlıklıydı! Biz anneler durumu abartıyoruz onlar halinden memnun!

Neden olmasın ki: Harvey hocam dememişmiydi ki onlar tavuk peşinde koşmak ister, yağmurda çamurda oynamak ister, top peşinde koşmak ister!!

Yağmuru görebliyor musunuz ?? :))

Paylaş :=)

Yorumlar (2)

 1. Cevapla
  öykü :

  çocukluk dediğin böyle olmalı,böyle yaşanmalı işte…apartman dairelerine,alışveri merkezlerine kapanıp kalmamalı çocuk,ebeveynlerin ona böylesi anlar yaşatmak için fırsat kollamaları lazım.’doğasızlık’ diye bir kavram var artık,doğa uyaranı eksikliğinden çocuklar hem fiziksel hem ruhsal olarak hasta oluyorlar.alışveriş merkezleri mesela tamamen negatif uyaranlarla dolu,ışık,ses,taban elektriği…

  taştan topraktan,ağaçtan böcekten,kediden köpekten kısacası doğadan zarar gelmez insanoğluna,tam tersine bunların eksikliğinden yani doğasızlıktan gelir..

  nolur çocuklarımızı doğadan sakınmayalım…:)

  sevgiler…

 2. Cevapla
  ebru :

  mutluluğun resmi budur işte…
  çok güzelsiniz…
  sevgiler
  ebru

Yorum bırak