1

Bozcaada Caz Festivali 2018

28 Temmuz 2018
Bozcaada Caz Festivali yan etkinliklerinin ilk senesi. “Yoga dersi verir misin?” dediler bana. O dönem Pavli orman içinde yoga derslerimi veriyorum. Alan benim gibi zaten. Bir cumartesi sabahı, e zaten benim dersim de o gün. “Tamam” dedim. “Biletler biletix’ten satılacak” dediler. O sırada anlamlandıramadım. Bir süredir ders veriyorum ama malum Bozcaada, kaç kişi var ki yoga yapmaya gelen. Yazın en fazla 6-7 kişi işte. Kışın 3 kişi bulsam paylaşacak harika. Nasıl olsa yine aynı olur dedim. 2016’dan beri aktif ders veriyorum ama hiç kalabalıklara ders vermişliğim yok.
O sabah karşımdaki kalabalığı görünce kalbimin ağzıma gelmesi ve ” tamam hadi size iyi yogalar” diyip oradan nasıl kaçsam diye düşünmem ondandı.
Hiç beklemediğim bir kalabalık karşımda matlarının üzerinde bana bakıyor. Ne kendi alanım kaldı ortada ne bildiğim orman.
Bir an gözümü kapattım, nefes aldım verirken gözümü açtım ve ağzımdan çıkan ilk kelime ” vay!” oldu. O sırada hala orman girişinden ellerinde matlarıyla gelenleri nereye yerleştirsem diye bakıyordum.

Bugün 2021 yılın Aralık ayı. Üzerinden bu kadar zaman ve 2 festival, bir sürü kalabalık dersler geçmiş olmasına rağmen heyecanımı bu sabah gibi hatırlıyorum.
Sonrası su gibi akıp giden bir ders, albimde bıraktığı yumuşacık izi.

O sabahtan sonra Bozcaada Caz Festivali’nin yoga derslerinin emanetçisi olmak gurur oldu bana, her sene…

Paylaş :=)

Comment(1)

  1. Yanıtla
    Bozcaada Caz Festivali 2018 // Nil İpek | Ayça Oğuş :

    […] Bozcaada Caz Festivali.İlk defa yan etkinliklerde yoga dersi vereceğim ve başka bir heyecanım var. Canım kardeşim ( gerçekten kardeşim bence elimde büyüdü :=) = […]

Yorum bırak